- Pinigų praradimu;
- Asmens duomenų vagyste;
- Nekokybiškos prekės įsigijimu.
Kaip to išvengti?
Vartotojas, visu pirma, turi pats pasirūpinti savo saugumu internete. O tai galima padaryti laikantis šių taisyklių:
- Pirkti prekes tik iš patikimų e-parduotuvių - vartotojas turi kaip įmanoma daugiau išsiaiškinti apie e-parduotuvę, kurios paslaugomis ketina naudotis (ar tai registruota įmonė, ar turi kitų vartotojų nusiskundimų, ar aiškiai pateiktos apsipirkimo taisyklės).
- Pirkimus atlikti tik iš asmeninio kompiuterio - visada rekomenduojama naudotis tik asmeniniu kompiuteriu, atliekant operacijas, reikalaujančias pateikti asmeninius/slaptus duomenis (pvz. Jungiantis prie e-bankininkystės, e-pašto ir kt.).
- Neatskleisti per daug asmeninių duomenų - apsiperkant internetu dažniauiai pakanka pateikti minimalų kiekį asmeninių duomenų. Paprastai užtenka vardo, pavardės bei adreso, kuriuo pristatoma prekė.
- Saugoti duomenis apie atliktus pavedimus - visuomet, atlikus bankinius pavedimus ar atsiskaitymus internetu, patariame vartotojui saugoti pavedimo informaciją. Ji automatiškai lieka e-bankininkystės istorijoje, tačiau patikimos e-parduotuvės visuomet, kelių minučių, bėgyje atsiunčia vartotojui sąskaitą faktūrą.
- Susikurti atskirą sąskaitą pirkimams internetu - patartina turėti atskirą sąskaitą, kurioje būtų laikoma tik konkreti suma, numatyta pirkiniams.
Laikantis šių taisyklių, vartotojas padidina savo saugumo internete rodiklius. Taip pat, atsižvelgdamas į šias taisykles, vartotojas gali įvertinti įmones, kurių e-paslaugomis ketina naudotis. Patikimos įmonės sudaro kaip įmanoma palankesnes sąlygas vartotojo saugumui.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą